Můj příběh

"Věnuji se propojování dospělých a dětí s přirozeným rytmem přírody prostřednictvím rituálů a tvoření. Navracím do vědomého života kolo roku a význam přechodových rituálů pro lidskou psychiku."

Moje cesta k cyklům života a přechodovým rituálům

 "ŽIJEME PODLE SLUNCE A CÍTÍME PODLE MĚSÍCE."

Myslím, že je čas, abychom toto vědění/vědomí vrátili do našich životů *

JSEM SOUČÁSTÍ CYKLU

Již několik let se věnuji pozorování přirozených cyklů a rytmů přírody a jejich vlivů na náš život a na naši psychiku.

Cítím, že je čas a potřeba o nich mluvit a vynést do širšího povědomí, že jaro, léto, podzim a zima nejsou jen procesy "tam venku" v přírodě, ale že se podobné stavy odehrávají i v našem podvědomí a pokud si to uvědomíme a budeme s tím pracovat, začne najednou spousta věcí v našem životě dávat smysl. 

-JAK? se dozvíte v připravovaném e-Booku-

Díky sladění svého života s pochody v přírodě a s cykly uvnitř mě nyní žiji harmonický život, ve kterém chápu svoje měnící se potřeby nejen během roku, ale i během měsíce.

 

Kéž bych o těchto cyklech věděla už dříve ve svém životě!

Věděla o tom, že:

  • mě ovlivňují roční fáze přírody
  • mě ovlivňuje můj ženský cyklus
  • existuje několik zlomových bodů během roku
  • mohu vědomě procházet do dalších fází svého života pomocí rituálů

 

Před pár lety jsem byla zmatená ze svých nálad a pocitů.

Na podzim přicházely deprese, v zimě jsem se na sebe zlobila za to, že se mi nechce chodit nikam do společnosti a nejraději bych jen spala. 

Na jaře jsem "zázračně" ožívala, léto mi pak přišlo jako jedna bezstarostná jízda a o to větší a drtivější byl pak nástup podzimu a s ním spojených chmur.

Celý můj život byl tvořen řadou "náhodných" vnějších situací, ve kterých jsem neviděla žádnou linku či dokonce cykličnost. Významnými chvílemi svého života jsem procházela nevědomě, jen tak mimochodem a obyčejně, abych o pár let později zjistila, jaký obrovský význam ve skutečnosti měly na formování mé osobnosti a jak si jimi musím zpětně VĚDOMĚ projít a přepsat tak tím onu emoční stopu.

 

A aby toho nebylo málo...

...nálady se mi střídaly nejen v průběhu roku, ale dokonce i měsíce.

Cítila jsem se místy až nesvéprávná, jako bych nad sebou neměla vůbec žádnou moc, jako by mě duše nechtěla poslouchat.

Sáhla jsem si na skutečné dno- pracovně, vztahově, duchovně. Bylo mi 24 let a nic mi nefungovalo.

Byl to nejhorší podzim mého života. Měla jsem pocit, jako bych ležela svázaná životem na zemi a ať jsem se snažila sebevíc, nešlo se "zvednout".

Jedinou pozitivní myšlenkou v této době temna byla víra, že TO TAK NEBUDE NAVŽDY!

a skutečně!

Zlom přišel na jaře, kdy jsem najednou měla dostatek energie se psychicky zvednout a začaly se dít divy!

Měla jsem najednou dost sil si uvědomit, že to JÁ jsem paní svého života. Uvědomila jsem si, co chci změnit. Co je to ono, co mi nedělá dobře. Vrátila jsem se sama k sobě a k přírodě. Začala jsem objevovat její působení na mojí psychiku (- o vlivu cyklů na náš život se budete moci dočíst v připravovaném e-Booku -), začala jsem se zajímat o témata sebelásky, osobního rozvoje, ženství.

Tato cesta mě dovedla až na výcvik kněžek staré Evropy- ke tradici posvátného ženství, přírody a jejích cyklů. 

vše do sebe konečně zapadlo

Najednou mi to došlo* Patřím sem, do této země, do těchto 4 ročních období, k těmto kořenům a tradicím. Jsem tvořena všemi živly, které mě obklopují. Jsem žena a ovlivňuje mě každodenně Měsíc. Jsem bytost na planetě Zemi a spolu s ní mě každodenně ovlivňuje Slunce.  Pocítila jsem význam posvátného ženství, mužství, života, smrti, temného i světlého. Jedno by nebylo bez druhého.

Nyní tyto poznatky žiji v běžném životě, propojená se sebou, lidmi kolem sebe, přírodou

vraťme děti přírodě

Nesmírně důležité mi v tomto přijde předávat toto poznání dále a to již dětem od mala, aby to pro ně jednou nebyl "velký objev" jako pro mě, ale přirozená součást života.

Ač sama děti zatím nemám, již deset let se věnuji práci s nimi a momentálně pracuji jako průvodkyně dětí v lesní mateřské školce. Buduji jejich vztah s přírodou skrze poznání, že není jen kolem nás, ale že je i v nás. Pomocí nejrůznějších rituálků, oslav a tvoření jim přibližuji její procesy a proměny. 

 

žiji v co věřím

Svou práci zakládám na slovanském kole roku, tradici spojenou s cykly přírody, které tady vždy byly, jsou a budou. 

Provázím dospělé i jejich děti přechodovými rituály od narození dítěte, přelomových narozenin, první menstruace-menarché, přes svatební rituály, rozchody, smrt a další zlomové okamžiky života.

Inspiruji lidi k vytváření vlastních rituálů založených na vědomí jedinečnosti chvíle, ke tvoření jako takovému, k návratu k sobě skrze přírodu.

*** ŽIJI V CO VĚŘÍM***