Předporodní rituál

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Porod je jeden z nejvýznamnějších přelomových momentů v životě ženy. Ve skutečnosti se rodí DVA lidé- dítě a žena jako MATKA.
****
Předporodní rituál je důležité zastavení se a přichystání naší duše i duše dítěte na tento okamžik.

Cítíte, že byste si chtěly před porodem dopřát čas zastavení se?

*

Že byste se chtěly připravit na porod a roli maminky nejenom prakticky, ale i emočně a duchovně ?

*

Že byste chtěly dát prostor veškerým emocím, které se vám k vašemu těhotenství pojí, těm radostným, ale i těm bolavějším?

*

Že byste si přály to vše posdílet s vašimi blízkými ženami a dopřát si podporu a péči?

*

Nebo naopak potřebujete být více sama?

To vše se může odehrát právě v rámci předporodního rituálu!

JAK RITUÁL PROBÍHÁ?

Každý rituál tvořím individuálně podle potřeby a přání každé ženy.

 • PRVNÍ KONTAKT
  Poté, co mi napíše, že byste měli zájem o předporodní rituál, se vám ozvu zpět a ráda vám zodpovím veškeré vaše otázky a doplním další informace (dostupnost termínu apod.)
 • VAŠE PŘEDSTAVY
  Dále bude následovat potřebný počet konzultací (podle možností online či naživo) o tom, jaké jsou vaše představy, přání, možnosti. Poznáme se více osobně a zeptám se vás na pár otázek o vašem těhotenství, co je pro vás před porodem a v rámci rituálu důležité prožít. Tím vás trochu lépe poznám a nacítít, jaká forma rituálu je pro vás ta pravá.
 • VYTVOŘENÍ RITUÁLU NA MÍRU
  Rituál pro vás sestavím pak individuálně tak, aby vás měl onen hluboký efekt, který si přejete, aby vás vědomě provedl tímto zlomovým přechodem vašeho života. Tento návrh pak budeme společně do-upravovat a ladit k dokonalosti a vaší spokojenosti.
 • V DEN RITUÁLU
  V den konání rituálu přijedu na domluvené místo hodinu předem a vše připravím tak, abych vytvořila posvátný a bezpečný prostor.
"Market vedla můj předporodní rituál a celý ten večer považuju za jeden ze svých nejkrásnějších zážitků vůbec. Market se mnou předem probrala možný průběh, zeptala se na moje očekávání, k čemu mi vlastně ten rituál má posloužit, a navrhla, jak by to mohlo vypadat. A ta realizace, to bylo prostě kouzelné. Důvěra, nenucenost, přirozenost, péče, sdílení, upřímnost a celistvost. To jsou slova, která mě zpětně k tomu večeru a k Markétce napadají. Všecko plynulo tak krásně, hladce, Markét byla celému našemu ženskému kruhu úžasnou průvodkyní, od prvotního zastavení, proč tam vlastně jsme, až k finálnímu zasvěcení v Matku. Všechno pomalu a přirozeně gradovalo, a já se tak na konci těch 2 hodin opravdu pevně ukotvila do své síly, že ANO, děťátko může přijít, jsem připravená, všechno spolu zvládneme. A plná síla rituálu ke mně při a po porodu dolehla ... Takže za Markétčino vedení a energii cítím velkou vděčnost, a nikdy bych neváhala mít jí jako provázející kněžku znovu."
Lenka Šedová

Často kladené dotazy

Kdy je nejlepší předporodní rituál uspořádat?

Rituál je dobré uspořádat co nejblíže k porodu, abyste už cítila, že se tato chvíle blíží. Samozřejmě ale ne tak blízko, kdy hrozí, že už jím nestihnete projít 🙂 Ideálně tedy kolem 36tt a výše.

Co když moje těhotenství a pocity s ním vůbec nejsou "růžové" ?

K těhotenství patří všechny emoce, jen o některých se tolik nepíše a nemluví. Ale jsou nesmírně důležité pro naši vnitřní transformaci, kterou s sebou tato cesta nese. Nejste o nic míň dobrá nebo špatná. Vše je v pořádku a rituál vám nabídne bezpečný prostor k otevření těchto témat.

Jak dlouho rituál trvá?

Předporodní rituál většinou trvá 1-3 hodiny podle toho, jak moc chce žena sdílet, zda si chce dopřát od žen masáž nebo malování hennou. Rozhodně není třeba nikam spěchat.

Cena

Cena, která zahrnuje veškeré společné přípravy, mojí cestu, vedení rituálů a základní potřebné předměty jakou jsou svíčky, stužky a podobně je 8500Kč.

Jsem ráda, že si stále víc a víc žen dovolí takovýmto rituál projít. Vnímám to tak, že se to zapisuje do kolektivního vědomí, že tím každá přispíváme do navracení váhy ženství jako takového, navrácení váženosti mateřství, protože i když je to často v této maskulinní společnosti těžké, čekat na to, až to ohodnocení přijde z venku, může ještě trvat.

A proto je třeba začít u nás. Každá u sebe. Ve své kruhu žen. Pocítit v sobě vlastní hodnotu a význam.

Hledáte vhodný dárek pro těhotnou ženu nebo potěšení sama pro sebe? 

Na mém e-shopu najdete spoustu krásné inspirace.

"Markétu jsem požádala, aby mi vedla předporodní rituál. Byla to pro mě jasná volba. Věděla jsem totiž, že je zkušená a empatická a bude si umět “poradit” i s ženami, které rituály nikdy předtím nezažily. A přesně to se stalo. Markétka vedla rituál velmi citlivě, vnímala sílu i křehkost okamžiku a naladění různorodé skupiny. Byla profesionálně připravená a atmosféra byla velice svobodná, přirozená a svěží. Ze srdce doporučuji! Byl to opravdu nezapomenutelný zážitek."
Janita Urbanová
"Markétka pro mě vedla předporodní rituál a bez nadsázky to byl jeden z nejkrásnějších okamžiků mého těhotenství, který bych doporučila zažít každé těhotné. Markétka připravila celý rituál přesně na míru mým potřebám a pocitům na konci těhotenství a pověnovaly jsme se také mým porodním strachům... Celý rituál byl krásným, intimním, citlivým a voňavým pomyslným přechodem do závěrečné fáze mého těhotenství, kdy už se mohu, požehnaná svými nejbližšími ženami, "jen" těšit na porod a na své miminko. Markétko, oba s malým panem Albertem moc děkujeme."
Tereza Dvořáková

Jak probíhal můj osobní předporodní rituál si můžete přečíst v článku, který jsem o něm napsala