Zpověď čarodějky

-Moje cesta ke svobodnému a neasistovanému porodu-

O čem moje e-kniha je?

V knize Zpověď čarodějky popisuji svou osobní cestu těhotenstvím, přípravu na domácí neasistovaný porod a samotný porodní příběh našeho syna Artura Arawena, a jak to celé nakonec dopadlo.

***

Nazvala jsem jí "zpovědí", protože v ní odkrývám všechny své myšlenky, pocity a emoce, které se mi během těhotenství objevovaly, a to nejen ty pozitivní, ale i ty stinné a temné, o kterých se většinou nikdy nepíše. 

***

Kniha rozhodně není "hrdinskou epopejí" hlásající roďte doma samy. Popisuji v ní důvody, které k tomu vedly mě, i témata, která jsem si v hloubi duše musela zpracovat.

***

Věřím totiž, že sdílení mého příběhu může být pro mnoho žen léčivé (a ano, pro někoho možná naopak odstrašující), tak jako byly tyto příběhy důležité před porodem pro mě.

"Věřím, že v těhotenství a při porodu si žena sáhne ke své PRAVDĚ. Že se vyjeví jen to, co je skutečně upřímné. Že zde není prostor na hrdinství a ego. To vše jde stranou. Porod je syrový proces a odhaluje naše pravé já.

To je jeho magie. To, že nás učí o nás samotných. Že nás učí o životě a smrti. Že nás učí o lásce."


"Čarodějka" je pak žena, která- i přes všechen tlak okolí - dokáže následovat svoje pocity, intuici a vnitřní vedení. Žena, která přijala zodpovědnost za svá rozhodnutí, konání, tělo a život. Žena, která ví, že duši nejde oddělit od těla a už vůbec ne při takovém hlubokém, duchovním a transformačním zážitku, jakým porod je.

"Hluboké přijetí mého ženství se všemi procesy a emocemi mi dodalo poznání, že jako žena mám obrovskou sílu a moc tvořit, a že moje tělo je posvátným a dokonalým chrámem, když mu naslouchám."

***

Přála bych si, aby tento příběh přispěl do kolektivního vědomí žen a léčení ženství jako takového. Aby pomohl navrátit víru v naše schopnosti počít a přirozeně porodit zdravé děti. Aby navrátil víru v naše těla, která jsou k tomu uzpůsobena. Přála bych si, aby se rozšířilo vědomí o tom, že porod je komplexní proces, a že schopnost normálně a sama porodit má každá žena a není to jen o "náhodě a štěstí".


V e-knize mimo jiné najdete:

 • Porodní přání
  Do e-knihy jsem vložila i své sepsané "porodní přání" pro případ, že bych se rozhodla rodit v porodnici. Třeba i vám poslouží jako vzor, pokud byste si přála porodit co nejpřirozeněji v nemocničním prostředí.
 • Předporodní rituál
  Jak vypadal můj předporodní rituál? K čemu slouží? Rádi byste si jej také uspořádaly? Můžete se inspirovat...
 • Hodinové osobní video
  Pár dní před porodem jsem si nahrála video, které bylo skutečně jakousi osobní zpovědí se záměrem vše vyslovit nahlas naposledy zrekapitulovat a tím se tak i "očistit", abych byla na porod skutečně připravena a už mě nic vnitřně netížilo a porod tedy nekomplikovalo.
 • 50 stran
  Původně jsem měla v plánu sepsat jen svůj porodní příběh do článku. Pak mi ale došlo, že by nebyl kompletní a jasný, pokud bych nezmínila i to vše, co mu předcházelo. Na padesáti stranách e-booku sdílím svá zamyšlení, vrcholy i propasti, náhled do ženské duše se vší její křehkostí, zranitelností, citlivostí, ale i sílou, důvěrou a vírou. Zmiňuji také inspirativní knihy, které mi na této cestě pomohly.

Cena 219 Kč je pouze symbolická a má sloužit k tomu, aby si ji přečetli opravdu jen ti, kteří o ní stojí, jelikož je její obsah skutečně osobní a velice intimní.