Rituály

BUDE MI CTÍ VÁS PROVÉST SOUKROMÝM RITUÁLEM!

Rituál je slavnost, ceremonie, událost, při které vzniká posvátný prostor pro zastavení se a vědomé prožití ZMĚNY, důležitého momentu života. Pomáhá nám změnu uchopit, uvědomit si co končí a co nového začíná.

 

Navrací hloubku, kouzlo, sílou, váhu a význam důležitým životním mezníkům, dodávají pocit spojení a posílení těch, kdo se rituálu účastní. A to i tehdy, když si rituál dělá člověk sám pro sebe nebo když se ho účastní společně s mnoha lidmi.

A proč rituály znovu zařadit zpět do našich životů?

 Mají totiž skutečně léčivou sílu a vliv na naši psychiku, protože se dotýkají hlubokých zákoutí naší duše a pracují s emocemi, dávají prostor pro jejich prožití a svobodné vyjádření.

Rituál má vždy jedinečný průběh s ohledem na záměr a účel, osobu nebo osoby, které se ho účastní, místo, čas a další aspekty.

 

MOMENTÁLNĚ PROVÁDÍM TĚMITO RITUÁLY:

Svatební rituál

Svatební rituál může být součástí oficiálního obřadu nebo probíhat samostatně. Je chápán jako duchovní svatba a můžou se ho účastnit jen ženich s nevěstou nebo celá rodina, přátelé, komunita. Vždy záleží na přání a představách daného páru. Při svatebním rituálu je jim dán prostor k vyjádření jejich lásky a emocí, a mohou do něj být aktivně zapojeny děti i ostatní svatebčané.

 

Cena rituálu: 18 500 Kč (+doprava)

Více o rituálu

Rituál přivítání dítěte

Krásnou alternativou ke klasickým křtinám může být právě rituál, kdy se nový človíček přivítá na svět, do nové rodiny, která jeho příchodem vznikla. Říká se, že takovýto rituál pomáhá dušičce miminka se lépe zabydlet v novém těle, rodičům zase uvědomit si a prožít tu změnu, kterou s sebou porod dítěte nese. Součástí může být i zasazení stromu života.  Rituál doporučuji provádět kdykoliv po šestinedělí do jednoho roku dítěte.

 

Cena rituálu: 10 500 Kč (+doprava) 

Chci provést rituálem

Co zahrnuje cena?

  • 3 krát 60 min on-line konzultace rituálu
  • Vytvoření jedinečného rituálu pro vás
  • Vedení rituálu v délce 30-45 min
  • Čas strávený cestou k vám
  • Materiál (svíčky, stužky,...)
  • Malý dárek ode mě

Co nezahrnuje cena?

  • Doprava
  • Případný pronájem prostoru (pokud se rituál nekoná u vás doma)
  • Občerstvení
  • Nákladnější materiál podle vašeho přání

 

 

Galerie fotografií z rituálu

 

 

 

 

REFERENCE

Ahoj Market, az ted se dostavam k podekovani za krasny ritual. ❤ Musim rict, ze to bylo pro me hodne silny. Predstavovala jsem si, ze to bude krasny moment - zastaveni se v zenskem rodinnem kruhu, ale musim rict, ze riitual predcil me me ocekavani. Po ritualu jsem se citila jako znova po porodu- plna euforie a nabita 🪷 az jsem z toho nemohla v noci usnout a to bylo pul jedne v noci! (Coz s usinanim ted fakt problem nemam vzhledem ke kojeni v noci...). Doted koukam na nohy a ruku jako upomínku na to krásné odpoledne. Měj se hezky. Adéla
Adéla Němcová
Market vedla můj předporodní rituál a celý ten večer považuju za jeden ze svých nejkrásnějších zážitků vůbec. Market se mnou předem probrala možný průběh, zeptala se na moje očekávání, k čemu mi vlastně ten rituál má posloužit, a navrhla, jak by to mohlo vypadat. A ta realizace, to bylo prostě kouzelné. Důvěra, nenucenost, přirozenost, péče, sdílení, upřímnost a celistvost. To jsou slova, která mě zpětně k tomu večeru a k Markétce napadají. Všecko plynulo tak krásně, hladce, Markét byla celému našemu ženskému kruhu úžasnou průvodkyní, od prvotního zastavení, proč tam vlastně jsme, až k finálnímu zasvěcení v Matku. Všechno pomalu a přirozeně gradovalo, a já se tak na konci těch 2 hodin opravdu pevně ukotvila do své síly, že ANO, děťátko může přijít, jsem připravená, všechno spolu zvládneme. A plná síla rituálu ke mně při a po porodu dolehla ... Takže za Markétčino vedení a energii cítím velkou vděčnost, a nikdy bych neváhala mít jí jako provázející kněžku znovu.
Lenka Šedová
Od začátku nám bylo jasné, že chceme, aby pro nás svatba byla osobním a vědomým krokem do další etapy našeho společného života. Oslovili jsme dvě nám známé a blízké bytosti s důvěrou v celý proces. Markétka byla jednou z nich. Bylo pro mě krásné dovolit si přechodový čas prožít tak, jak jsem potřebovala. V rámci příprav si pojmenovat záměr, moct se podílet na spoluutváření a následně si dovolit předat všechny své představy a být si jistá, že prostor bude držen s maximální péčí a pozorností. S velkým díky to byl jeden z nezapomenutelných dní mého života.
Šárka Doležalová Křepelková
Rituál s Markétkou pro měla byl krásný čas plný podpory a péče. Pozvala jsem ženy, co se mezi sebou neznaly ani neměly zkušenost s rituály - z obojího jsem měla trochu obavu - ale Markétka dokázala navodit tak krásnou bezpečnou atmosféru, že jsme se všechny přirozeně uvolnily a mohly jít do příjemné blízkosti i hloubky. Markétka byla ve vedení rituálu velmi citlivá, empatická a nevnucující. Jsem vděčná, že jsem si takovýto časoprostor pro sebe připravila a určitě bych to doporučila každé budoucí mamince.
Jolana Šohájková
Požádala jsem Markétku, zda by pro mě mohla připravit a vést předsvatební rituál. Z celého srdce za něj děkuji. Bylo to pro mě velmi podstatné zastavení se před svatebním dnem samotným. Uklidnila jsem se v kruhu mých nejbližších Žen, měla jsem prostor uvědomit si, za co svého Muže miluji a proč jsem mu na žádost o ruku odpověděla ANO. V rámci rituálu jsem si mimo jiné připomněla všechny krásné klíčové okamžiky našeho vztahu...načerpala jsem energii, díky které jsem do manželství vkročila opravdu vědomě.
Anežka Třešňáková
Milá Markétko, dovol mi touto cestou vyjádřit velké poděkování a vděčnost za předporodní rituál, který jsi pro mě vedla. Když se blížil termín porodu (a tedy i čas na předporodní rituál), měla jsem jedno velké přání: Abys tuto významnou událost vedla Ty. Mé přání jsi tehdy vyslyšela, za což Ti moc děkuji. Termín předporodního rituálu byl domluven na 22.8.2018. Přesně dva dny po rutinní kontrole v porodnici. Těšila jsem se, jak se budeme nést na vlně radosti z přicházející radostné události. Jenže na prohlídce jsem se dozvěděla, že se moje miminko otočilo do příčné polohy a byl mi doporučen císařský řez. Do té doby bylo vše v pořádku a najednou tohle. Přiznám se, že mě to hodně vzalo. Najednou se rozplynul sen o přirozeném porodu a měla jsem co dělat, abych vůbec dojela domů z porodnice. Celý rituál jsem chtěla nejdřív zrušit. Cítila jsem se bezradná a chtěla jsem být maximálně v náručí svého muže. jenže vnitřní hlas mi říkal, abych nejednala unáhleně. Předporodní rituál přece dává sílu, podporu a prostor rozpustit veškeré obavy. Markétka byla skvělá. Se slzami v očích jsem jí řekla, co se stalo. Rituál tedy na místě uzpůsobila tak, abych dostala, co jsem potřebovala. Tedy podporu blízkých, smíření se s případným císařským řezem, ale pořád jsem byla v naději a důvěře, že vše dobře dopadne. To vše za podpory Markétky, mých přítelkyň, mého muže Pavla a kmotra Radima. Po skončení rituálu jsem se cítila plná sil (hlavně duševních), klidná, vnitřně smířená, avšak doufající v přirozený porod. Toník se narodil přesně za týden po rituálu. Přirozeně. Děkuji, děkuji, děkuji. Za Tvou sílu, vnitřní klid, empatii.
Hana Adamíková
Markétu jsem požádala, aby mi vedla předporodní rituál. Byla to pro mě jasná volba. Věděla jsem totiž, že je zkušená a empatická a bude si umět “poradit” i s ženami, které rituály nikdy předtím nezažily. A přesně to se stalo. Markétka vedla rituál velmi citlivě, vnímala sílu i křehkost okamžiku a naladění různorodé skupiny. Byla profesionálně připravená a atmosféra byla velice svobodná, přirozená a svěží. Ze srdce doporučuji! Byl to opravdu nezapomenutelný zážitek. Přílohy
Janita Urbanová
S Markétou se během posledních let potkáváme. Náhodou nebo záměrně a přesto, že se vlastně moc neznáme, je mi velmi blízká. Jako by se něco uvnitř mě vždycky zatetelilo, když se s ní vidím. Souzním s myšlenkou přivedení rituálů zpět do našich životů a způsob jakým to Markéta dělá se mi moc líbí. Byla proto pro mě jasnou volbou, když jsem plánovala oslavu prvních Jindříškových narozenin. Přesto, že jsem měla obavy z toho, jak zareaguje rodina na takto zvláštní druh oslavy, bylo to nakonec nádherné. Markéta vytvořila atmosféru, která byla rituální tak akorát, zapojila všechny účastníky a rozněžnila babičky. Vytvářeli jsme lapač snů, při kterém jsme Jindříškovi žehnali a přáli do života. Musela jsem ho pověsit na okno u postele - mimo jeho dosah, pořád se po něm sápe. Věřím, že rituální prožitek je mnohem cennější než dárky v podobě hraček, které (ruku na srdce) roční dítě ocení jenom chvilinku. Proto pokud zvažujete rituál, ať už pro sebe či své miminko, jděte do toho. Je to zážitek, po kterém nám mimo hezkých vzpomínek zůstal i pocit sounáležitosti a celistvosti. Markétka se mnou byla také na mém předporodním rituály, kdy mi nádherně ozdobila hennou bříško. Vytvořila mi umělecké dílo na míru.
Kateřina Hasáková
Myšlienka požiadať Markétku o to, aby ma previedla narodeninovým rituálom prišla úplne spontánne a skoro tri štvrte roku pre narodeninami. Bola som si ale úplne istá, že tak to proste má byť. Veľmi ma potešilo, že Markétka s nápadom súhlasila, i keď som o rituále nemala ešte žiadne predstavy. Bolo to celé úžasné a vrelo by som doporučila každej žene, aby si k svojim narodeninám dopriala špeciálny čas v kruhu svojich blízkych ľudí. Markétka celý rituál viedla veľmi citlivo, hravo spojila i skupinku žien, z ktorých sa väčšina nepoznala. Nerozhodila ju ani moja značná nervozita. Dostala som láskavé prijiate sebe samej so všetkými svojimi pocitami - i tými, že sa v centre pozornosti vôbec necítim dobre a zdá sa mi, že si ju ani nezaslúžim. Bolo to úžasné a teším sa na ďalšiu rituálnu príležitosť 🙂 Ďakujem, Markétka
Zuzana Knap
"Markétka pro mě vedla předporodní rituál a bez nadsázky to byl jeden z nejkrásnějších okamžiků mého těhotenství, který bych doporučila zažít každé těhotné. Markétka připravila celý rituál přesně na míru mým potřebám a pocitům na konci těhotenství a pověnovaly jsme se také mým porodním strachům... Celý rituál byl krásným, intimním, citlivým a voňavým pomyslným přechodem do závěrečné fáze mého těhotenství, kdy už se mohu, požehnaná svými nejbližšími ženami, "jen" těšit na porod a na své miminko. Markétko, oba s malým panem Albertem moc děkujeme."
Tereza Dvořáková
"Kdy si kněžka zavolá kněžku? Když ví, že je čas projít procesem, ze kterého není cesta zpět. Když ví, že ona sama potřebuje podporu na cestě jejím životem a že právě teď stojí na místě a pokud nevykročí zůstane v nevědomí a neposune se dál. Někdy naše procesy mohou trvat daleko déle než šest neděl, třeba čtyři roky jako u mě. A tak po čtyřech letech přesně v čas narození mé dcery jsem věděla, že uzrál ten pravý čas na poporodní rituál. A právě na ten požádala mojí milovanou Markétku, která je pro mne velkým zosobněním mateřské energie a volila jsem správně. Některé prožitky nelze popsat slovy, protože jsou na to příliš malá, nízká a nemají v sobě ty nuance a neobsahují emoce. Ano, jedna část, která tolik volala po mé pozornosti jí dostala a mohla s hlubokou vděčností a láskou přestat bolet, vracet se a znovu a znovu zraňovat. Děkuji za to, že jsem mohla odevzdat svá zranění, utrpení a zároveň smísená s tak obrovskou láskou. Že jsem mohla přepsat svůj porodní příběh a prožít jej opět, ale tentokrát s úctou k životu, tělu a ženské energii. Že jsem si mohla dojít pro svou nebeskou duši a opět jí poprvé vzít do náruče, tentokrát jako první bez strachu, že mi jí odnesli ve fyzické podobě modrou, přidušenou a já jako bych se vznášela nad tělem. Nyní zcela vědomě s láskou jsem běžela pro to moje nejdražší, pro ten poklad, mohla jsem běžet a utíkat světelnou rychlostí, protože jsem odevzdala bolest, tíhu celého světa, kterou jsem již dávno nemusela nést. Děkuji ti Markétko a zároveň všem přítomným za to, že jsem se mohla otevřít svěřit a padnout do vaší záchranné sítě, že jste mě podržely, abych se zase mohla zvednout a jít v lásce, nově, nezraněně a vědomá si své síly, která dala život."
Mirka Vokounová Křepčíková
Markétko, děkuji za nádherný a hluboký zážitek. Bylo to tak silné, že jsem začala díky Vám věřit, že skrze tmu najdu své světlo a začínám se těšit na tu radostnou cestu. Jsem ráda, že jsou mezi námi ženy, takové jako Vy ,které nám pomáháte probudit naší ženskou esencí, věřit si a najít v sobě sílu. Takovou sílu, že skrze myšlenky dokážeme tvořit. Věřím, že až nastane zase ten správný čas, naše cesty se opět setkají. Mějte se krásně. S láskou a úctou Lucie"
Lucie Gregorová
Ahoj Markétko, po rituálu je mi krásně! Všichni si toho dnes všimli, ze prý zářím! Moc dekuju!!!!
Daniela Páterová
Ahoj Markét, Ještě jednou moc děkujeme za provedení svatebním rituálem. 🤍 Bylo to krásný, silný a kouzelný 🥰. Počasí zjevně slavilo s námi, ty hromy byly perfektní ⚡️. Druhý zazněl, když jsme vstoupili do manželství, než jsme se políbili. Rituál měl velkou sílu a jsme oba moc rádi, že jsme šli touhle cestou a oslovili Tebe ! Den jsme si doužili, každý možná trochu jinak, ale zároveň společně. Každopádně když se ohlédnu za naším svatebním dnem zpět, nejšťastnější jsem opravdu za ten rituál, bylo to krásný a zůstane to navždy v srdci. ❤️ I svatebčanům a rodičům se to moc líbilo. Děkujeme za péči o stužku před rituálem a následnou péči o popel 🙏❤️. Oba jsme se s Ondrou shodli, druhý den, že opravdu je něco jinak, náš vztah se skutečně posunul na jinou úroveň ❤️. Jsem přesvědčená, že jsme se neviděli naposledy ☺️🥰
Barbora Šťastná