RITUÁLY

Bude mi velkou ctí provést vás rituálem, který cítíte, že vám pomůže uzavřít jednu fázi života a vědomě vstoupit do další.

Co je to rituál?

Rituál je slavnost, ceremonie, událost, při které vzniká posvátný prostor pro zastavení se a vědomé prožití ZMĚNY, důležitého momentu života. Pomáhají změnu uchopit, uvědomit si co končí a co nového začíná.

***

Navrací hloubku, kouzlo, sílou, váhu a význam důležitým životním mezníkům, dodávají pocit spojení a posílení těch, kdo se rituálu účastní. A to i tehdy, když si rituál dělá člověk sám pro sebe nebo když se ho účastní společně s mnoha lidmi.

***

A proč rituály znovu zařadit zpět do našich životů? Mají totiž skutečně léčivou sílu a vliv na naši psychiku, protože se dotýkají hlubokých zákoutí naší duše a pracují s emocemi, dávají prostor pro jejich prožití a svobodné vyjádření.

***

Rituál má vždy jedinečný průběh s ohledem na záměr a účel, osobu nebo osoby, které se ho účastní, místo, čas a další aspekty.

Rituály, kterými vás mohu provést

Narozeninový rituál

Narozeninový rituál lze uspořádat u příležitosti kulatin, sedmi-ročních cyklů, ale také při jakýchkoliv narozeninách, kdy cítíte, že procházíte určitým zlomem, změnou, kterou chcete vědomě rituálem překlenout. Forma se tedy může lišit podle věku a záměru a záleží vždy na oslavenci, jak moc do hloubky bude chtít jít.

 

Cena rituálu: 2500 Kč

Nezávazně si domluvit rituál

Rituál menarché- přivítání první menstruace (lze i zpětně)

První menstruace (Menarché) je významný okamžik, kdy se z dívky stává mladá žena. Vědomé prožití této chvíle je stěžejní pro formování vztahu k měnícímu se tělu, k menstruaci a ženství. Důležité je zvolení takové formy rituálu/oslavy, které je nakloněna a otevřena právě dospívající dívka. Menarché lze však prožít i zpětně v jakémkoliv věku a „přepsat“ tak nebo prožít přijetí a oslavu první menstruace podle potřeb vaší duše.

 

Cena rituálu: 2500 Kč

Nezávazně si domluvit rituál

Předsvatební rituál

Předsvatební rituál je vědomou variantou tzv. loučení se svobodou a i rámci něho je dobré si uvědomit, nakolik (a zda vůbec) se skutečně se svobodu loučíme a nakolik jsou to jen nejrůznější obavy a strachy ze sňatku a závazku. Při rituálu vznikne bezpečný prostor v kruhu blízkých žen, kde má nevěsta možnost všechny tyto strachy pojmenovat a zvědomit si, proč skutečně tento krok dělá a co pro ni znamená.

 

Cena rituálu: 2500 Kč

Nezávazně si domluvit rituál

Svatební rituál

Svatební rituál může být součástí oficiálního obřadu nebo probíhat samostatně. Je chápán jako duchovní svatba a můžou se ho účastnit jen ženich s nevěstou nebo celá rodina, přátelé, komunita. Vždy záleží na přání a představách daného páru. Při svatebním rituálu je jim dán prostor k vyjádření jejich lásky a emocí, a mohou do něj být aktivně zapojeny děti i ostatní svatebčané.

 

Cena rituálu: 4500 Kč

Nezávazně si domluvit rituál

Předporodní rituál

Porod a mateřství  jsou jedny z největších iniciačních přechodů v životě ženy. K radostnému očekávání se ale mohou pojit i nejrůznější obavy a strachy. Předporodní rituál vytvoří prostor k jejich zpracování a zároveň pomůže ženě zvědomit si tento obrovský životní zlom. Rituál je nejvhodnější provést jeden až tři týdny před porodem.

 

Cena rituálu: 2500 kč

Nezávazně si domluvit rituál

Malování hennou na těhotenské bříško

Malování hennou na bříško je krásný způsob, jak oslavit těhotenství, krásu ženského těla a jak požehnat zázraku přírody, že umožní v našem těle vzniknout nový život. Malování může být součástí předporodního rituálu nebo si můžete nechat bříško pomalovat kdykoli v těhotenství jako určitý způsob napojení se a komunikaci s miminkem.

 

Cena rituálu: 1500 Kč

Cena za malování pokud je součástí předporodního rituálu: 1000 Kč

Nezávazně si domluvit rituál

Rituál přivítání miminka

Krásnou alternativou ke klasickým křtinám může být právě rituál, kdy se nový človíček přivítá na svět, do nové rodiny, která jeho příchodem vznikla. Říká se, že takovýto rituál pomáhá dušičce miminka se lépe zabydlet v novém těle, rodičům zase uvědomit si a prožít tu změnu, kterou s sebou porod dítěte nese. Součástí může být i zasazení stromu života.  Rituál doporučuji provádět kdykoliv po šestinedělí do jednoho roku dítěte.

 

Cena rituálu: 2500 Kč

Nezávazně si domluvit rituál

Specifický rituál na vaše přání

Toužíte po speciálním, osobním rituálu? Nevybrali jste si z výše uvedených? Napište mi vaši představu a záměr a společně rituál naplánujeme a uskutečníme.

 

Cena rituálu podle náročnosti: 2500 Kč- 4500 Kč

Nezávazně si domluvit rituál

Návrh rituálu on-line

Chtěla byste si uspořádat rituál sama, pro svou kamarádku, blízké, ale nevíte jak to? Společně rituál vymyslíme prostřednictvím e-mailu nebo skypu a vy ho potom uskutečníte sama. 

 

Cena on-line návrhu rituálu: 500 Kč

Nezávazně si domluvit rituál

Co zahrnuje cena?

  • On-line konzultace rituálu
  • Návrh jedinečného rituálu pro vás
  • Vedení rituálu v délce 1 až 3 hodiny
  • Doprava po Praze ZDARMA
  • Materiál (svíčky, stužky,...)
  • Malý dárek ode mě

Co nezahrnuje cena?

  • Doprava- podle domluvy (působím v Praze)
  • Případný pronájem prostoru (pokud se rituál nekoná u vás doma)
  • Občerstvení
  • Nákladnější materiál podle vašeho přání

Galerie fotografií z rituálů

Rituálová inspirace 

Rituál malování hennou na bříško

Článek o tom, jaké kouzlo v sobě skrývá malování hennou na těhotenské bříško.

Přečíst článek

Předporodní rituál

Zde si můžete přečíst, jak probíhal můj osobní předporodní rituál.

Přečíst článek

Rituál přivítání dítěte

Článek o našem soukromém rituálu přivítání na svět našeho syna Artura Arawena.

Přečíst článek

Rituál transformace a přechodu přes žhavé uhlí

Článek o mém setkání s elementem ohně, o tom, že nejde o to ho pokořit, ale stát se jí.

Přečíst článek

Reference od žen

Market vedla můj předporodní rituál a celý ten večer považuju za jeden ze svých nejkrásnějších zážitků vůbec. Market se mnou předem probrala možný průběh, zeptala se na moje očekávání, k čemu mi vlastně ten rituál má posloužit, a navrhla, jak by to mohlo vypadat. A ta realizace, to bylo prostě kouzelné. Důvěra, nenucenost, přirozenost, péče, sdílení, upřímnost a celistvost. To jsou slova, která mě zpětně k tomu večeru a k Markétce napadají. Všecko plynulo tak krásně, hladce, Markét byla celému našemu ženskému kruhu úžasnou průvodkyní, od prvotního zastavení, proč tam vlastně jsme, až k finálnímu zasvěcení v Matku. Všechno pomalu a přirozeně gradovalo, a já se tak na konci těch 2 hodin opravdu pevně ukotvila do své síly, že ANO, děťátko může přijít, jsem připravená, všechno spolu zvládneme. A plná síla rituálu ke mně při a po porodu dolehla ... Takže za Markétčino vedení a energii cítím velkou vděčnost, a nikdy bych neváhala mít jí jako provázející kněžku znovu.

Lenka Šedová

Od začátku nám bylo jasné, že chceme, aby pro nás svatba byla osobním a vědomým krokem do další etapy našeho společného života. Oslovili jsme dvě nám známé a blízké bytosti s důvěrou v celý proces. Markétka byla jednou z nich. Bylo pro mě krásné dovolit si přechodový čas prožít tak, jak jsem potřebovala. V rámci příprav si pojmenovat záměr, moct se podílet na spoluutváření a následně si dovolit předat všechny své představy a být si jistá, že prostor bude držen s maximální péčí a pozorností. S velkým díky to byl jeden z nezapomenutelných dní mého života.

Šárka Doležalová Křepelková

Rituál s Markétkou pro měla byl krásný čas plný podpory a péče. Pozvala jsem ženy, co se mezi sebou neznaly ani neměly zkušenost s rituály - z obojího jsem měla trochu obavu - ale Markétka dokázala navodit tak krásnou bezpečnou atmosféru, že jsme se všechny přirozeně uvolnily a mohly jít do příjemné blízkosti i hloubky. Markétka byla ve vedení rituálu velmi citlivá, empatická a nevnucující. Jsem vděčná, že jsem si takovýto časoprostor pro sebe připravila a určitě bych to doporučila každé budoucí mamince.

Jolana Šohájková

Požádala jsem Markétku, zda by pro mě mohla připravit a vést předsvatební rituál. Z celého srdce za něj děkuji. Bylo to pro mě velmi podstatné zastavení se před svatebním dnem samotným. Uklidnila jsem se v kruhu mých nejbližších Žen, měla jsem prostor uvědomit si, za co svého Muže miluji a proč jsem mu na žádost o ruku odpověděla ANO. V rámci rituálu jsem si mimo jiné připomněla všechny krásné klíčové okamžiky našeho vztahu...načerpala jsem energii, díky které jsem do manželství vkročila opravdu vědomě.

Anežka Třešňáková

Milá Markétko, dovol mi touto cestou vyjádřit velké poděkování a vděčnost za předporodní rituál, který jsi pro mě vedla. Když se blížil termín porodu (a tedy i čas na předporodní rituál), měla jsem jedno velké přání: Abys tuto významnou událost vedla Ty. Mé přání jsi tehdy vyslyšela, za což Ti moc děkuji. Termín předporodního rituálu byl domluven na 22.8.2018. Přesně dva dny po rutinní kontrole v porodnici. Těšila jsem se, jak se budeme nést na vlně radosti z přicházející radostné události. Jenže na prohlídce jsem se dozvěděla, že se moje miminko otočilo do příčné polohy a byl mi doporučen císařský řez. Do té doby bylo vše v pořádku a najednou tohle. Přiznám se, že mě to hodně vzalo. Najednou se rozplynul sen o přirozeném porodu a měla jsem co dělat, abych vůbec dojela domů z porodnice. Celý rituál jsem chtěla nejdřív zrušit. Cítila jsem se bezradná a chtěla jsem být maximálně v náručí svého muže. jenže vnitřní hlas mi říkal, abych nejednala unáhleně. Předporodní rituál přece dává sílu, podporu a prostor rozpustit veškeré obavy. Markétka byla skvělá. Se slzami v očích jsem jí řekla, co se stalo. Rituál tedy na místě uzpůsobila tak, abych dostala, co jsem potřebovala. Tedy podporu blízkých, smíření se s případným císařským řezem, ale pořád jsem byla v naději a důvěře, že vše dobře dopadne. To vše za podpory Markétky, mých přítelkyň, mého muže Pavla a kmotra Radima. Po skončení rituálu jsem se cítila plná sil (hlavně duševních), klidná, vnitřně smířená, avšak doufající v přirozený porod. Toník se narodil přesně za týden po rituálu. Přirozeně. Děkuji, děkuji, děkuji. Za Tvou sílu, vnitřní klid, empatii.

Hana Adamíková

Markétu jsem požádala, aby mi vedla předporodní rituál. Byla to pro mě jasná volba. Věděla jsem totiž, že je zkušená a empatická a bude si umět “poradit” i s ženami, které rituály nikdy předtím nezažily. A přesně to se stalo. Markétka vedla rituál velmi citlivě, vnímala sílu i křehkost okamžiku a naladění různorodé skupiny. Byla profesionálně připravená a atmosféra byla velice svobodná, přirozená a svěží. Ze srdce doporučuji! Byl to opravdu nezapomenutelný zážitek. Přílohy

Janita Urbanová

S Markétou se během posledních let potkáváme. Náhodou nebo záměrně a přesto, že se vlastně moc neznáme, je mi velmi blízká. Jako by se něco uvnitř mě vždycky zatetelilo, když se s ní vidím. Souzním s myšlenkou přivedení rituálů zpět do našich životů a způsob jakým to Markéta dělá se mi moc líbí. Byla proto pro mě jasnou volbou, když jsem plánovala oslavu prvních Jindříškových narozenin. Přesto, že jsem měla obavy z toho, jak zareaguje rodina na takto zvláštní druh oslavy, bylo to nakonec nádherné. Markéta vytvořila atmosféru, která byla rituální tak akorát, zapojila všechny účastníky a rozněžnila babičky. Vytvářeli jsme lapač snů, při kterém jsme Jindříškovi žehnali a přáli do života. Musela jsem ho pověsit na okno u postele - mimo jeho dosah, pořád se po něm sápe. Věřím, že rituální prožitek je mnohem cennější než dárky v podobě hraček, které (ruku na srdce) roční dítě ocení jenom chvilinku. Proto pokud zvažujete rituál, ať už pro sebe či své miminko, jděte do toho. Je to zážitek, po kterém nám mimo hezkých vzpomínek zůstal i pocit sounáležitosti a celistvosti. Markétka se mnou byla také na mém předporodním rituály, kdy mi nádherně ozdobila hennou bříško. Vytvořila mi umělecké dílo na míru.

Kateřina Hasáková

Myšlienka požiadať Markétku o to, aby ma previedla narodeninovým rituálom prišla úplne spontánne a skoro tri štvrte roku pre narodeninami. Bola som si ale úplne istá, že tak to proste má byť. Veľmi ma potešilo, že Markétka s nápadom súhlasila, i keď som o rituále nemala ešte žiadne predstavy. Bolo to celé úžasné a vrelo by som doporučila každej žene, aby si k svojim narodeninám dopriala špeciálny čas v kruhu svojich blízkych ľudí. Markétka celý rituál viedla veľmi citlivo, hravo spojila i skupinku žien, z ktorých sa väčšina nepoznala. Nerozhodila ju ani moja značná nervozita. Dostala som láskavé prijiate sebe samej so všetkými svojimi pocitami - i tými, že sa v centre pozornosti vôbec necítim dobre a zdá sa mi, že si ju ani nezaslúžim. Bolo to úžasné a teším sa na ďalšiu rituálnu príležitosť 🙂 Ďakujem, Markétka

Zuzana Knap