Beltaine a mému synovi o lásce

O ČEM JSOU ENERGIE BELTAINU

Beltain je magická noc a začátek dalšího období Kola roku vycházející na datum mezi 30. dubnem a 1. Májem. Pro mě je navíc tento čas obzvláště silný, protože mám na „čarodějnice“ narozeniny.

Tak zvaná „Noc ohňů“ nám připomíná konečné vítězství Slunce nad tmou, definitivně se tak dostáváme do světlé části roku a skrze světlo a teplo můžeme cítit i ŽIVOT v nás a kolem nás. S návazností svátku prvního máje, připomínajícího oslavu lásky, se tak můžeme napojit na tu životadárnou, sexuální a tvořivou energii v nás.

Na tu vášeňradost a hravost, která je v tomto období všude kolem nás.

Celý článek o energiích Beltainu, o tom, jak to vlastně osobně mám s „pálením čarodějnic“ a o tom, jak sílu a kouzlo Beltainu můžete najít i v sobě a v svém životě, najdete v mém článku ZDE>>

O nejrůznějších praktických partnerských tipech jak tento čas vědomě prožít je toho k dohledání spousta. Pokud byste chtěli i nějaký ode mě, mám pro vás e-book Partnerský rituál, který je praktickým návodem na to, jak dát vašemu vztahu skutečně pozornost.

Stáhnout si ho můžete ZDE>>

Letos bych k Beltainu chtěla ale psát o něčem jiném

Od té doby, co se nám narodil náš syn Artur, vnímám mnohem intenzivněji zodpovědnost za to, jakým modelovým vzorem vztahu mezi mužem a ženou mu s partnerem jsme. Né, že bychom předtím nepěstovali náš vztah vědomě, ale přeci jen ovlivňoval jen nás dva. A když nějakým způsobem negativně, dokázali jsme se v tom zorientovat.

Malé děti ale ještě nemají natolik rozvinutou emoční inteligenci a učí se jí právě od svých nejbližších vzorů, což jsou jejich rodiče. A emoční inteligence je podle mě mnohem důležitější pro šťastný život, než ta rozumová, na kterou se tolik klade důraz. Protože k čemu je člověku IQ 150, když nedokáže navázat láskyplný vztah?

Ano, co se navazování vztahů týče, samozřejmě tam hraje roli ještě spousta dalším věcí, ale ty hlavní leží ukryté právě v dětství.

 Právě chování mého muže ke mně bude jednou hrát klíčovou roli k chování mého syna k ženám, to moje chování jako ženy, bude jednou určovat, jakou partnerku si pro svůj život zvolí.

A harmonický partnerský vztah je jedním ze základních pilířů šťastného života.

Uff, velká zodpovědnost, také ji vnímáte?

Když se skutečně milujete, tak se nehádáte!

Kde se v nás bere toto (většinou nedosažitelné) přesvědčení? Občas mám strach, že syn „nepochopí správně“ to, co u nás odpozoruje. Jako třeba právě když dojde na hádku. Dlouhou dobu jsem totiž s mužem oba žili v představě, že se nesmíme hádat, že je to něco špatného, zlého a znamení toho, že se dostatečně nemilujeme. Když pak tedy k nějaké hádce došlo, ničilo nás to úplně na dřeň i právě proto, že se přeci hádat „nesmí“!

Pod pojmem hádka si asi každý představíme něco jiného podle toho, jak to probíhá u vás nebo jak to probíhalo právě u vašich rodičů. U nás nelétají talíře ani sprostá slova, ale i přesto se dokážeme velmi zranit.

A tak bych chtěla, aby náš syn věděl, že pokud k tomu dojde-jako že v dlouholetém vztahu nejspíše dojde- není třeba se hroutit. Ano, může to hodně bolet. Důležité je umět se omluvit a vždy, z každé pozice našeho zraněného ega, zvolit lásku, vrátit se zase k ní.

A tak jsme si s mužem nedávno dali slib. Slib, že nebudeme ty naše nedorozumění brát až tak fatálně a že každý za sebe uděláme co je v našich silách, abychom se zase VRÁTILI DO LÁSKY.

Jak ho nejlépe připravit? Jde to vůbec?

A tak se velice často přistihnu nad tím, jak nejlépe bych mohla svého syna připravit na LÁSKU, pro LÁSKU. Pro to, aby mu v životě proudila. Jde to vůbec nějak?

Úplný prazáklad pro to, aby jednou mohl také žít v láskyplném a harmonickém vztahu, vnímám v mém a mužově osobním rozvoji, práci na našem vztahu a v komunikaci. V celém principu kontaktního rodičovstv a v tom, aby Artur cítil naši bezpodmínečnou lásku. To mu totiž dá to základní-SEBELÁSKU.

Někdy je toho tolik, kolik bych mu toho o lásce chtěla předat, že se cítím úplně zahlcená a mám pocit, že to nemůžu stihnout, že ho nemůžu stihnout do života dostatečně připravit. Že to, co bych mu chtěla o lásce říct teď ještě nepochopí a až by se do toho věku dostal, už si na to nevzpomenu.

A tak mu to raději říkám už teď a věřím, že naše chování je stejně tím hlavní, co do sebe momentálně nasává jako informaci o tomto světě, o světe s láskou.

Ale i přesto, můj milovaný synu, kdybych Ti snad něco z tohoto zapomněla do života říct nebo z našeho vztahu s tatínkem jasně nevyplynulo,  snad to tady jednou najdeš alespoň napsané:

 • Ti, kdo Tě nejvíce milují, Tě budou zároveň nejvíce zraňovat. Né snad, že by to dělali záměrně.
 • Láska není ZAMILOVANOST! Prosím, nenech se nachytat a po skončení zamilovanosti, ve smutku, že skončila i láska, jí jít opět hledat někam jinam.
 • Zamilovanost je jen zrcadlením Tebe v druhém člověku, toho, co uznáváš za kladné a láskyhodné.
 • Čím déle s někým budeš, tím více budeš poznávat i jeho stinné stránky, respektive stránky, které nezrcadlí tvoje představy o dokonalosti.
 • I když budeš lovit holky jen pro jednu noc, prosím, buď vždy citlivý, když je budeš opouštět. Hluboce se zapisuješ do jejich duše.
 • Láska má mnoho podob, neexistuje manuál, prototyp a jeden ideální funkční vzor pro všechny.
 • Láska je ten hlavní důvod, proč jsme sem na Zem všichni přišli. Učit se větší lásce. A i když nás pozornost strhává často jinam, nejdůležitější je se k ní vždy vracet!
 • Veškeré události v životě jsou jen nástroji, jak nás naučit více milovat- sebe, své blízké, ostatní lidi,  zvířata a planetu.
 • „Pokud chceš změnit svět běž domů a miluj svou rodinu.“
 • Sebeláska není egoismus!
 • Žena NIKDY nepřestane toužit po romantice. Nikdy. Pokud ano, něco hluboko uvnitř ní zemřelo.
 • Nemáme s tátou patent na vztah ani lásku a občas jsme ztraceni. To, že jsme starší neznamená, že umíme lépe milovat.
 • Děláme chyby. To se smí.
 • Až vyrosteš, bude jen na Tobě, jaké pravdy si zvolíš jako Ty, kterým chceš věřit a které Ti v lásce dávají smysl.
 • Je důležité umět se omluvit.
 • Nejdřív musí člověk umět milovat sám sebe, aby dokázal milovat i ostatní. To, jakého partnera/y si do života přivádíme úzce souvisí s naší sebeláskou (a již zmiňovanými vzory).
 • Láska je to největší mystérium života. Jsou s ní spojena ta největší utrpení i nejhlubší stavy štěstí a naplnění.
 • Láska bude bolet. Dlouho jsem si myslela, že když bolí, je to špatně. Že to není ta „pravá“ láska. A pak jsem měla Tebe. A zažila ty největší propady, trápení a bolest. A zároveň ty nejextatičtější stavy naplnění a pochopení ŽIVOTA. Až díky Tobě mi to došlo. Že jsem se nechala nachytat romantickými filmy a pohádkami. Ale Láska je život. Život, který je bílý a černý a všechny odstíny mezi tím.
 • Než jsme Tě měli, nikdy jsme si nedokázali představit tak obrovskou a čistou lásku.
 • Milujeme Tě.

 

A jak to tady píšu zjišťuji, že je toho tolik a ještě mnohem víc. Nemám šanci to vše vypsat. A tak budu ráda, pokud mi s tím pomůžete vy.

A co byste chtěli svým dětem předat o LÁSCE vy?

„Byl pozdní večer, první máj, večerní máj byl lásky čas…“

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.