Beltaine, lásky čas

A jsme v další části Kola roku. Cítíte tu rozdílnou energii? Ten rozdíl mezi začínajícím jarem a obdobím, kdy je vše rozkvetlé, zelené, šťavnaté a plné? Cítíte to stejné v sobě? Začal Beltaine.

MAGICKÁ NOC

Začátek období Beltainu vychází na magickou noc mezi 30. dubnem a 1. Májem. Pro mě je navíc tento čas obzvláště silný, protože mám ten den narozeniny.

Noc 30. dubna je dnes opomíjena a degradována na „pálení čarodějnic“. Ale pojďme si říct, že už bylo dost pálení žen. Pojďme se zamyslet nad tím, jakou hrůzu tím stále udržujeme a vyvoláváme z našich podvědomí… Z jistého hlediska chápu, že lidé postavu čarodějnice vnímají jako symbol zla a tím si to celé ospravedlňují. Ale já (jako jedna z čarodějnic) se toho rozhodně nejsem ochotna účastnit.

Mnohem více si uvědomuji poselství Noci ohňů, prvotního svátku, skrytého pod tímto křesťanským inkvizičním.

NÁVRAT DO NAŠÍ SÍLY

Ženy se vracejí do své síly a tentokrát naštěstí v „bezpečné“ době. Dnes nás už nikdo neupálí za naši moc, za naše vědění, za naši lásku, krásu, za naše názory, sexualitu. Ano, „ožehavé“ to často ještě stále je, ale už ne život ohrožující.

Pojďme se tedy spojit a oslavovat tento čas v jeho skutečné podstatě, která nám opět dodá energie a prohloubí naše napojení s přírodou a podpoří stejnou energii v našem životě.

O ČEM JSOU ENERGIE BELTAINU

Noc ohňů nám připomíná konečné vítězství Slunce nad tmou, definitivně se tak dostává do světlé části roku a skrze světlo a teplo můžeme cítit i ten ŽIVOT v nás a kolem nás. S návazností svátku prvního máje, připomínajícího oslavu lásky, se tak můžeme napojit na tu životadárnou, sexuální a tvořivou energii v nás. Na tu vášeň, radost a hravost, která je kolem nás.

Vždyť rozkvetlé stromy a louky plné pampelišek vzbuzují onu romantickou náladu úplně sami.

Zvířata v přírodě se párují a páří. Je teplo, dostatek potravy, už není třeba se bát o život.

Láska a šťáva prýští z každého šeříku a zelená břízy vlají kolem jezer, lákajících k prvním koupelím. Voda. Ta životadárná tekutina, která dělá vše plné, zelené a šťavnaté. Ta, která pohání naše těla a bez které by nic z těchto krás nebylo možné. Voda, jako naše emoce, které připlouvají a odplouvají. Odkrývání studánek a našich citů.

Každý toto období prožíváme jinak. Každý tak, jak potřebujeme. Můžeme se však vědomě v tento čas zaměřit na naše vztahy, na naši sexualitu, na naše touhy, na lásku a v neposlední řadě na sebelásku. Tou je často potřeba začít, aby mohlo přijít to další.

BELTAINE A OSLAVY LÁSKY

Beltaine ja čas milenek v nás. Čas projevení naší vášně a radosti a potěšení z našeho těla, jeho uctění. Čas partnerských rituálů a milování na loukách- už jste někdy něco takového vyzkoušeli? Po čem touží milenka uvnitř vás?

Partnerský rituál si můžete samozřejmě udělat kdykoliv, teď ale navíc podpořený silami přírody. Tip na krásný rituál najdete v mém E-BOOKU zdarma ZDE.

*****

A pak mám pro vás další tip. PARTNERSKÝ OLTÁŘ. Je to něco naprosto úžasného a smysluplného. Stačí si vyhradit nějaký (klidně i malý) prostor, kde umístíte například vaši společnou fotografii, symboly mužského a ženského principu, svíčku, kterou můžete zapalovat za vaši lásku, za vášeň. Můžete si na něj přidávat kamínky ze společných výletů a vodu ze studánek, které spolu potkáte na požehnání vašeho vztahu. Zdobit květina a zkrátka s láskou o oltář pečovat a připomínat si tak, že se stejnou láskou je třeba pečovat o partnerský vztah.

SYMBOL MÁJKY A VÝZNAM JEJÍHO STAVĚNÍ

Krásný zvyk, který se zachoval dodnes, je stavění májky na prvního máje. Muži připraví kládu a stromek na jeho špičku- coby falický symbol mužského principu. Ženy zase kruh a stužky, který na něj přiváží, každou za nějaké přání, motlitbu. Kruh, symbol ženské cykličnosti, pohlaví, koloběhu života.  Je krásné do těchto přechodů zapojovat i děti. Možná nechápou symboliku ještě tak do hloubky, rozhodně ale cítí tu radost, veselí, hravost, která je tím oslavována.

*****

Na konec bych ráda napsala, že jsem neskutečně vděčná za mého muže, za náš krásný vztah, za něhož jsem navázala všechny své stužky na věnec na májce. Děkuji vodě za její  požehnání mému tělu a mé plodnosti a skláním se pod tou mocnou silou, která mi vlévá tu obrovskou LÁSKU do žil a kterou cítím všude kolem*

Ať je lásky čas každý čas!!!!

Komentáře
  1. Ira napsal:

    Krásně jsi to napsala!!!! Hltám každé slovo. Jsi moudrá, ženo!!!! Zdravím Irena Janská

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.