Ostara a Tvoje iniciace do světla!

OSTARA-TVOJE INICIACE DO SVĚTLA

Letos se nám temná polovina roku skutečně protáhla až do jejího oficiálního konce, kterým je blížící se svátek Ostara, jarní rovnodennost, kterou oficiálně začíná jaro. A co že nám tu „temnotu“ tak protáhlo? Celostátní lockdown a vládní nařízení, které většině z nás způsobují úzkost a celkem náročné vnitřní i vnější procesy. Někde dokonce ještě leží sníh. Morana silně udeřila ještě než se vlády zase ujme SVĚTLO!

 A tak cítím, že letos se všichni těšíme na jaro jako na smilování. Jako na příslib naděje NOVÉHO ŽIVOTA. A to doslova a více než kdy jindy.

KOLO ROKU

Jaro letos nastává v sobotu 20. březnaKolo roku se nám tak posouvá do další části a tak je čas, zvědomit si její kvality v sobě. Čím nás může období Ostary podpořit?

Ostara (název od anglického Eostre/Easter= dnes Velikonoce, které právě z tohoto slova a původních oslav vychází),  začíná magickým časem jarní rovnodennosti.

Je to bod, kdy den je stejně dlouhý jako noc. Kdy světlo dosáhlo rovnováhy s tmou.

Od toho bodu začne pak světlo, teplo a síla Slunce převládat i v nás. Je ale možné, že to, čemu jsme nechtěli čelit v zimě nebo tomu nedali dostatečnou pozornost, nám teď Morana, paní zimy, před koncem své vlády připomene. A jak už bylo řečeno výše, letos se tomu děje s nemalou intenzitou.

 

LETOŠNÍ POSELSTVÍ OSTARY

Není záměrem tohoto článku zde popsovat současnou celosvětovou situaci, ale dát vám návod jak se na letošní jaro naladit, jak si ho zvědomit, jak oslavit tento významný přelomový bod.

Píši o tom, co osobně cítím, že se letos kolektivně pojí s obdobím Ostary, co je její aktuální energie a učení.

Vnímám, jak moc nám předchozí temný půlrok dal v uvědomění si, že nejde celý život prožít ve strachu ze smrti. Že život je třeba žít!

A tak pokud to tak cítíte, pojďme letos skutečně „vynést (zavirovanou) Moranu“, poděkovat jí za vše, co jste se díky ní naučili a NECHAT JÍ JÍT! Nechat s ní odejít všechny strachy, které cítíte, že vám neslouží, které nejsou vaše!

Co je to, co dala zima vám? Co jste se díky tmě a dlouhým večerům uvědomili?  Co bylo to temné a hluboké, co jste v sobě za to období objevili? Co je to, co nyní chce být viděno a vyneseno na světlo? Co chce projasnit a podpořit? Za co můžeme poděkovat? Udělejme to. Přijměme to. Oceňme tmu a zimu, aby mohlo přijít světlo a život.

Vystavte si letos vajíčka a králíčky s vědomím jejich symboliky nového života a potenciálu. S vědomím vašeho potenciálu. S vědomím, že si volíte život, svobodu, radost a světlo! Protože to je to nejvíc, co může udělat změnu!

TVOJE SVĚTLO JE POTŘEBA!

Vím, že to taky cítíte a věřte, že je to pravda: Všichni jsme nyní vnitřně vyzíváni začít žít náš život autenticky a začít ho už konečně naplňovat naším posláním se kterým jsme sem přišli. Už nejde čekat. Každé jedno vaše osobní světlo je potřeba.

Dopřejte si procházku v přírodě a zaciťte toto všechno. Symboly jara jsou také neodmyslitelně květiny jako narcisky, krokusy, kočičky na stromech, první vlaštovky, první krásné teplé dny. Do přírody nás to na jaře táhne úplně automaticky. V přírodě, je totiž VŠECHNO V POŘÁDKU! To ona nám vždy pomůže spojit se s našimi zdroji, které jsme tak dlouho opomíjely a bez kterých se nyní neobejdeme!

Můžeme zacítit ten nový příval energie a chuť začít něco dělat, ať už je to ve vašem případě cokoliv. Nebojte se začít! Nyní máte největší podporu a energii začít věci zhmotňovat, začít je uvádět do pohybu, protože s obdobím Ostary se navíc pojí element ohně (právě díky navracejícímu se teplu), který všem rostlinám a i nám dodává tu potřebnou sílu a odhodlání RŮST!

Oheň, jako symbol tepla, energie, síly, života, bez kterého by nic nevzniklo. Ostara je čas, kdy nám Slunce začíná do žil vlévat energii. Energii tvořit, konat, manifestovat. Energie na změnu. Energii, která pohání naší odvahu. Nyní už je čas. Čas začít konat. Čas BÝT VIDĚT. BÝT SLYŠET!

Čemu chcete ve svém životě dodat oheň a sílu? V přírodě je to nový život, v nás to může být nový projekt, síla na změnu myšlenkových vzorců, na změnu vnímání, síla na vykročení vpřed.

 

A tak, jak nás učí Kolo roku, SVĚTLO nakonec přeji jen zvítězí! Vždy tomu tak bylo, protože „Pokud to nemá šťastný konec, ještě to konce není.“

Tedy VÍTEJ, JARO! Vítej se svými stíny i teplým světlem, které nám dává najevo, že život JDE DÁL, že toto není konec, ale ZAČÁTEK!

Přeji vám všem pevné zdraví a alespoň trochu té jarní radosti

Přečtěte si tarotový výklad pro letošní OSTARU od Báry Marcové ZDE >>>

 

S láskou

*Markéta Prchalová| Tajemství života v cyklech| www.marketaprchalova.cz*

"Věnuji se propojování dospělých a dětí s přirozeným rytmem přírody prostřednictvím rituálů a tvoření. Navracím do vědomého života kolo roku a význam přechodových rituálů pro lidskou psychiku." Více o mně a mé cestě zde >>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.