Na vlnách Imbolcu

S možná posledním sněhem tohoto roku bych ráda zmínila období, kterým jsme právě prošli a ze kterého se pomalu začíná posouvat dále. Je jím IMBOLC.

PROBOUZEJÍCÍ SE ŽIVOT

Je to ta část roku, kdy se začíná probouzet život. Kdy se my začínáme probouzet ze zimního spánku. V našem případě ani ne tak fyzicky- i když je to silně spojené s návratem životní energie- jako psychicky.

Naše Země se začíná opět přibližovat více ke Slunci a v čase Imbolcu to již začíná být nepatrně znát. Semena a kořeny v zemi dostávají totiž informaci, že už se mohou začít probouzet. Že už je čas. Sněženky a prvosenky jsou prvními posly probouzející se Země. Prvními posly života. Nového začátku. Naděje. Radosti, že to těžké a temné je už za námi. Že se pomaličku začíná otevírat nová kapitola života. Pomaličku. Není kam spěchat.

Je to stejné jako s porodem. Spěch není k užitku. Je potřeba si v klidu v sobě prožít přicházející změnu. Zacítit, co je to v nás, co se začíná probouzet.

Co je to TO, co cítíte, že jste v temnotách zimy a svých hloubkách duše objevili, že chce vynést na povrch?

Co je to TO, co touží být tento nový, začínající cyklus roku započato?

Jaké první malé krůčky pro to můžeme už teď udělat?

Říkám malé, protože je důležité to v tomto období nepřehnat a nevydat se z energie, kterou potřebujeme k růstu- k růstu nás, našeho snu, změny, myšlenky, záměru, projektu…Kdo se vydá z energie na začátku, brzy dojde k jarní únavě.

PO SMRTI NOVÝ ŽIVOT

Je úžasné, jak byli lidé kdysi s přírodou propojeni a jak se i my opět začínáme na tuto prastarou moudrost zpět napojovat.

Skrze mnoho a mnoho cyklů bylo vypozorováno, že každý rok, zhruba na přelomu ledna a února se začínají v přírodě pomaličku opět objevovat známky života. Malé a nepatrné, přesto tak významné a radostné. Nový začátek, i když se zdálo, že vše již skončilo. Po smrti nový život.

(A není i tohle jasným úkazem, pravidlem přírody a odpovědí na otázku o pokračování duše po smrti?)

Slunce jako živel Ohně se dostává do své vlády. Jako první jiskra a impuls pro nový život. Toto období je proto také symbolicky spojováno s obdobím první menstruace. Symbol bílého sněhu jako čistoty a neposkvrněnosti a první impuls ohně, života, krve- znamenající začínající plodnost.

PROČ PŘEDSEVZETÍ NEFUNGUJÍ

Napadá mě k tomu ještě to, proč většině lidí moc nefungují „novoroční“ předsevzetí. Je to proto, že v přírodě na začátku ledna ve skutečnosti nic nezačíná!!!Je stále čas YULE. Je ještě čas odpočinku. Chybí energie zvenčí, která by podpořila váš vnitřní záměr. Mnohem lepší čas na „předsevzetí“, pokud to tak chceme vůbec nazývat- mně lépe zní právě ono slovo záměr nebo přání- je čas IMBOLCU.

Co chci, aby v mém životě rostlo? Kam chci nasměrovat svoji pozornost? Čemu chci věnovat svůj drahocenný čas?

Jak jsem za svůj záměr šla přes rozpálené uhlí si můžete přečíst ve článku zde.

ČAS OČISTY

Co naopak cítíte, jako to staré a nefunkční? Co nás brzdí a omezujeme v našem dalším růstu? Období Imbolcu od Hromnic 1.2. do Jarní rovnodennosti 22.3. je skvělý čas na očistu jakéhokoliv druhu. Ať už na tu fyzickou- která ale, jak už věděly naše babičky, udělá pořádek i v duši-tak i na tu energetickou. Protože vše se lépe začíná s čistým štítem.

Můžete si dát očistnou koupel, uklidit ty „temné“ koutky, které se vám doma za zimu vytvořily, vytřídit šatník a nakonec doporučuji projít celý dům s nějakým vykuřovadlem, pokud v jeho moc věříte (vlastně doporučuji i pokud v jeho moc nevěříte 😉 ), poprosit kouř o odvanutí všeho starého a nepotřebného ve vašem životě, poděkovat a potom vyvětrat a vše propustit, vypustit, odvanout.

*****

 

Přeji vám tedy krásný nový začátek čehokoliv, co se rozhodnete ve svém životě zasadit, posílit, rozproudit, podpořit.

Já osobně jsem přes zimu zažila silnou lekci sebelásky, bez které, jak jsem díky tomu poznala, nejde v životě nic. Tedy, jde, ale ne v radosti, lásce a mém či vašem plném potenciálu. Objevila jsem v sobě pocity toho,  že nejsem dost dobrá. Pocity, že se musím všem zavděčit. Pocit, že pokud se nebudu usmívat, nebude mě mít nikdo rád- brrr, hooodně vyčerpávající.

Kolo roku s energiemi Samhainu a Yule mi daly ale prostor to prožít, v temnotě osvětlit, pochopit, a zpracovat.

Prosím nyní energie Imbolcu o očištění od těchto pocitů, které mi již neslouží, děkuji za lekci, kterou mi přinesly a zároveň do pomyslné zahrady mého života zasazuji semínka krásných květin lásky, svobody a hojnosti nejen pro mě, ale pro všechny bytosti. Protože: „Kéž jsou všechny bytosti šťastny.“

Tak se staň. Děkuji. Děkuji. Děkuji.

S láskou

*Markéta*

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.