Tarotový výklad pro svátek Ostara

TAROTOVÝ VÝKLAD PRO SVÁTEK OSTARA 2021

Tento výklad vytvořila speciálně pro stránku Tajemství života v cyklech Barbora Marcová a při jeho čtení postupuje od karty nahoře po směru hodinových ručiček. Začátek jednotlivých otázek jsou slabiky KO-LO-RO-KA, a podporují záměr výkladu.

Jak se naladit na Ostaru:

1) KOnkrétní svátek: Jaká je jeho energie?

2) LOučení s končícím obdobím: Jak se odpoutat a jít dál?

3) ROzsvícení další etapy: Jak přivítat novou část roku?

4) KAm se vydat: Kde tuto energii nejlépe využijeme?

 


  • 1) Císařovna – energie tvoření

Císařovna je krásnou, mocnou a bohatou ženou, která má zároveň své povinnosti. Energie tohoto svátku je laskavá a tvořivá, a zároveň pevná ve svých záměrech. Požaduje, abychom dokončovali své plány, tvořili vědomě a sloužili svému okolí nejlépe jak dokážeme. (ale ne na úkor nás samých 😉 )

  • 2) 6 Mincí – rovnováha

Abychom zdárně uzavřeli minulé měsíce, je třeba najít svoji rovnováhu. Můžeme to udělat třeba tak, že si sepíšeme, co jsme dali, o co jsme přišli, a co jsme naopak získali nebo vybudovali. Pokud je to třeba, vyrovnejme účty – bude se nám pak radostněji žít.

  • 3) 6 Holí – vítězství

Přivítejme jaro s radostí, oslavou toho, že je zima za námi a my jsme přežili, „zvítězili“. Vnímám jako velmi důležité projevit vděčnost za to, že je temná část roku za námi, a navíc oslavit, že můžeme využít načerpané zkušenosti.

  • 4) Královna Holí – aktivita

Energii tvoření je nejlepší využít aktivně. Královna už má v ruce rozkvetlou slunečnici, ale ta se neobjeví sama od sebe. Využijme svoje kreativní nápady, sázejme je jako semínka do vlhké země, zalévejme a sledujme, jak z „ničeho“ postupem času vyrostou v krásné rostliny.

Překvapilo mě, jak krásně se spojila první a poslední karta. Císařovna s Královnou jsou jako sestry, jsou si podobné, a přitom každá tak jiná.
Jednoznačně je tu podpora pro tvořivou a kreativní stránku nás všech.
Šestky uprostřed naznačují, že ještě nejedeme naplno (i ten kůň na 6 Holí jde jen krokem), je čas se pomalu rozhlédnout, zhodnotit kde jsme a pak zcela vědomě vykročit do světla!

Kéž je pro nás všechny svátek začátku jara radostným!

Baru

P.S.: Panenka na obrázku je Manenka z česané vlny, kterou jsem si na míru nechala vyrobit od Martiny, odkaz na její tvorbu je ZDE>>>

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.